Κυριακή 25 Αυγούστου 2019

Wuxi 2019 WT World Cup Poomsae & World Cup Team Championships: Τα αποτελέσματα και οι νικητές.

ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ (Πέμπτη 22-8-2019) World Cup Poomsae

Η κινεζική Ταϊπέι ήταν η κυρίαρχη χώρα κατά τη διάρκεια της ημέρας έναρξης του Wuxi 2019 World Cup Taekwondo  Poomsae πρωταθλήματος, Πέμπτη 22 Αυγούστου 2019, αφού σάρωσε κατακτώντας συνολικά 12 χρυσά μετάλλια ξεχωρίζοντας από τις υπόλοιπες χώρες που συμμετείχαν.

Οι άλλες ομάδες που ξεχώρισαν κατά την πρώτη ημέρα του διαγωνισμού ήταν η Αμερική, η οποία κέρδισε 7  μετάλλια, και η Ταϊλάνδη, των οποίων οι αθλητές κατάφεραν να φτάσουν στην κορυφή του βάθρου σε 5 περιπτώσεις.

Οι άλλες ομάδες που πήραν μετάλλια ήταν: το Ιράν, το οποίο συγκέντρωσε 2 χρυσά, και η Κίνα και το Βιετνάμ, που έλαβαν από  1 τίτλο αντίστοιχα.

Τα συνολικά αποτελέσματα της πρώτης ημέρας (Πέμπτη 22-8-2019)

Οι νικητές της πρώτης ημέρας (Πέμπτη 22-8-2019)

ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ (Παρασκευή  23-8-2019) World Cup Poomsae

Η κινεζική Ταϊπέι ολοκλήρωσε την κυριαρχία της ,τη δεύτερη ημέρα του διαγωνισμού κατακτώντας ακόμα ένα  χρυσό μετάλλιο  και τελείωσε στην κορυφή της κατάταξης,  συνολικά με 13 χρυσά μετάλλια.Ακολούθησε το Βιετνάμ να είναι το πιο επιτυχημένο έθνος της ημέρας με 3 τίτλους, και στη συνέχεια  η Κίνα με 2 τίτλους, και τέλος, η ΗΠΑ και η  Ταϊλάνδη με 1 τίτλο αντίστοιχα.

Με αυτά τα αποτελέσματα, η κινεζική Ταϊπέι κατετάγη πρώτη στις βαθμολογίες με 13 τίτλους, ακολουθούμενες από ΗΠΑ με 8, Ταϊλάνδη με 6, Βιετνάμ με 4 και Κίνα με 2.

Τα συνολικά αποτελέσματα της δεύτερης ημέρας (Παρασκευή  23-8-2019)

Οι νικητές της δεύτερης ημέρας (Παρασκευή  23-8-2019)

Κατάταξη ομάδων

ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ (Παρασκευή  23-8-2019) World Cup Women's Team  (Kyorugi)

Η Κίνα 1 κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στον αγώνα της γυναικείας ομάδας (World Cup Women's Team) στον μεγάλο  τελικό με την Ρωσία.Στην τρίτη θέση  τα χάλκινα μετάλλια κέρδισαν η Δημοκρατία της Κορέας και η Κίνα 2.

Τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας (Παρασκευή  23-8-2019) (Kyorugi)

Οι νικητές της πρώτης ημέρας (Παρασκευή  23-8-2019)(Kyorugi)

DAY 1_Women's Team

ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ (Σάββατο  24-8-2019) World Cup Men's Team  (Kyorugi)

Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κυπέλλου Taekwondo (The World Taekwondo World Cup Team Championships 2019) εισήλθε στη δεύτερη ημέρα του αγώνα στο Wuxi,  καθώς ήταν η σειρά των ανδρικών ομάδων (World Cup Men's Team)  για να επιδείξουν τον ενθουσιασμό και τον φρενήρη ρυθμό της ομάδας taekwondo.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε το Ιράν μετά την επίτευξη του χάλκινου στο Παγκόσμιο Κύπελλο πέρυσι.Το αργυρό μετάλλιο κέρδισε η Ομάδα της Κορέας και τα χάλκινα μοιράστηκαν η Ρωσία και η Κίνα 1.

Τα αποτελέσματα της δεύτερης ημέρας (Σάββατο 24-8-2019) (Kyorugi)

Οι νικητές της δεύτερης ημέρας (Σάββατο  24-8-2019) (Kyorugi)

DAY 2_Men's Team

ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ (Κυριακή  25-8-2019) World Cup Mixed Gender Team  (Kyorugi)

Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα  Κυπέλλου Ομάδων Taekwondo ολοκληρώθηκε σήμερα με τους μικτούς αγώνες ομάδων ανδρών και γυναικών (World Cup Mixed Gender Team). Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Κίνα και το αργυρό το Ιράν.Τα χάλκινα μετάλλια μοιράστηκαν οι ομάδες της Τουρκίας και Ρωσίας  αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της τρίτης ημέρας (Κυριακή  25-8-2019) (Kyorugi)

Οι νικητές της τρίτης ημέρας (Κυριακή  25-8-2019) (Kyorugi)